zwiadowca w akcji

Zwiadowca, nazywany przez użytkowników gry plemiona „biały koń” – taka mała rzecz a czasem cieszy.
Co daje nam posiadanie białych koni? Wysyłając zwiad na wioskę przeciwnika w zależności od specyfikacji świata możemy wykryć: ilość i jakość wojska w wiosce, wojska poza wioską oraz rozwój zabudowy wioski.
Kiedy dowiemy się już jakie wojsko i w jakiej ilości posiada przeciwnik w swojej wiosce, wpisujemy dane w symulatorze ataków (dostępny w grze w miejscu „plac”) i sprawdzamy czy jesteśmy w stanie pokonać tą armie oraz nasze przybliżone straty.
Na światach gdzie zwiad wykrywa tylko jednostki będące w czasie ataku w wiosce gracze stosują manewr uniku – czyli wycofują jednostki. Wtedy możemy spojrzeć na stopień rozbudowy zagrody. Zagroda jak wiadomo na każdym poziomie ma określoną liczbę członków w wiosce. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić ile najwięcej przeciwnik może posiadać własnego wojska w tejże wiosce.
Osobiście nie jestem zwolennikiem zwiadu. Pozwala on przeciwnikowi uświadomić że planujemy na niego atak i daje czas na zorganizowanie sobie pomocy. Jednakże czasem się przydaje, wiec jeśli ktoś musi go już koniecznie mieć dobrze by wiedział gdzie i jak go używać.
By przeżył twój zwiad i wrócił z informacją do Ciebie musi być w ilości dwa razy większej od tej którą ma przeciwnik.
Zwiad najlepiej wysyłać w nocy. Przed północą lub nawet po. Najefektywniejsze zwiady są po 2 nad ranem – wtedy większość graczy śpi  .
Po nocnym zwiadzie najlepiej od razu słać atak tak by doszedł zaraz po bonusie nocnym.
Zwiadem można zmylić przeciwnika – wystarczy wysłać zwiad na inna jego wioskę niż planujemy zaatakować.
W swoich wioskach dobrze jest mieć po 100 sztuk zwiadu. Po co? Bo gracze często wysyłając offa dokładają tam po 10szt zwiadowców – jeśli off nie przeżyje, wiedza przynajmniej dlaczego i jaka armia została w wiosce. Dlatego warto się przed tym zabezpieczyć. Poza tym jeśli dysponujemy w wioskach po 100sztuk zwiadowców wystarczy dołożyć po jednym tarana i już mamy gotowe ataki na fejki.
Nie proponuje tez robić wiosek z samym zwiadem. Kilka toporków wystarczy by nasza 10 dniowa rekrutacja poszła w piach., Dlatego jeśli już pokusimy się o wioskę zwiadowcza wystarczy 4000zwiadowców a resztę dorobić pikami i mieczami, by broniły tego zwiadu – przed pełnym offem to nie wystarczy,  ale poczyni straty w offie przeciwnika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jednostki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na zwiadowca w akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.