świat bez farmienia

Wiem co zrobić by znaleźć się w czołówce graczy świata na Plemionach – farmić, farmić i jeszcze raz farmić.  Ale co zrobić gdy specyfika świata jest inna i farmienie jest zablokowane?

Doświadczenia z pięciu różnych kont wskazują jednoznacznie, że na takim świecie najlepiej przyjąć, że tak to określę strategię „noobów” z poprzednich światów.

Na początek surowce – można w nie spokojnie pakować, w końcu same do nas nie przyjdą. Surowce 19 -huta 2-3 poziomy niżej, ratusz 15, spichlerz (coby się surowce nie marnowały), zagroda wg potrzeb, koszary 5, kuźnia 1-2. Wojsko – spokojnie może poczekać, jeśli uda nam się w między czasie wyprodukować 100pik i 100 mieczy to i tak jest nieźle.

Nie wolno zapomnieć o ciągłym obserwowaniu okolicy i rozwoju sąsiadów. Z aktywnym warto zagadać. Plemiona to jakby nie było gra zespołowa więc w pojedynkę daleko nie zajdziemy. Jeśli w pobliżu jest więcej aktywnych (takich którym szybko punkty idą w górę) warto postawić stajnie i w międzyczasie produkować zwiad. 300 do 500 sztuk przy 2tysiacach punktów będzie ok. Jednakże jeśli w okolicy są tylko wolno rozwijające się wioski, a jedyny aktywny sąsiad jest już naszym znajomym można sobie zwiad darować lub z rekrutować go znacznie mniej. Warto też postawić ok 4 poziom rynku i wymieniać surowce, które mamy w nadmiarze.

I jedziemy dalej. Surowce do 25-26, ratusz 20-21, mur 10-15, koszary 10-12, stajnia 8-10, kuźnia 10, warsztat 2-3, zagroda i spichlerz wg potrzeb.

Nie zapominamy o obserwacji okolicy. Jeśli kilku aktywnych produkujemy w miedzy czasie, nie nadwyrężając budowy – piki i miecze. Nie podam konkretnej liczby, bo jej zwyczajnie nie znam. Zwykle staram się być przodującym graczem w okolicy, więc produkcje woja zaczynam dopiero na tym etapie. Stawiam 600 – 700 zwiadowców – na wypadek gdyby komuś taka głupota przyszła do głowy i chciał sprawdzić co mam w wiosce.

Surowce 29 – 30, warto podrównać hutę (28-29) – żelazo będzie teraz coraz bardziej potrzebne, mur 19-20, koszary 18-20, stajnia 12-15, rynek 10, zagroda tak aby było tysiąc, dwa wolnego miejsca. Ruszamy z budową kuźni i rekrutacją wojska na maxa. Jak stawiamy pałac w wiosce dobrze jest mieć już w koszarach 1000-1300 toporków i 300-500lekkiej w stajni + tarany 70-100 i 10 katapult (to w warsztacie oczywiście).

Na pierwszą wieś obieram zawsze tą najbardziej rozwiniętą w okolicy 3-4 pól ode mnie. Nie bać jeśli ma więcej punktów niż my. Tak apropo przy wyżej wymienionej zabudowie w trakcie przejmowania pierwszej wsi będziemy mieć ok 5 – 6k punktów. zrobić zwiad, ocenić możliwości w symulatorze i jeżeli wybijamy mu wojsko (nawet jeśli sami większość tracimy) proponuję jechać. Albo wybijemy deffa i offa, który pewnie jest szykowany na nas, albo zburzymy mur – jeśli inteligentny sąsiad wycofa wojo. Gwarantuję, że jeśli wasze katapulty zaczną niszczyć mu wieś przestanie uciekać z wojskiem, wtedy na niskim murze będziecie mieli znacznie niższe straty.

Po długim i nudnawym początku zdobywamy kolejne wioski i przyjmujemy strategie rozbudowy i podziału z poprzednich światów.

Gra na serwerze bez farmienia jest dla tych którzy nie mają zbyt dużo czasu, bądź są zbyt leniwi by farmić kilkanaście razy dziennie te same wioski. Jak dla mnie w sam raz na zabawę w plemiona w czasie wakacji  😀

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Początek i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na świat bez farmienia

 1. Astronom pisze:

  nie grałem na takim świecie. ja tam wolałem pofarmić i pakować w wojo od razu, nie kitrać się i eliminować okolicznych sąsiadów. pozdro.

  • Poradnik Plemiona pisze:

   Ja też bardzo lubiłem grać na świecie gdzie można farmić 🙂 Choć uważam że świat bez farmienia też powinien istnieć ponieważ jeżeli ktoś nie może poświęcać zbyt dużo czasu na grę to świat bez farmienia jest dla niego idealny, na takim świecie ma jakieś szansę. Prawda jest taka że świat z możliwością farminia daje więcej zabawy ale też wymaga poświęcenia więcej czasu. Komu brakuje czasu na grę niech koniecznie zagra na świecie bez farmienia, a jeżeli nie brakuje Ci czasu to opcja z farmieniem daje więcej zabawy 🙂
   Pozdro

 2. SetIt pisze:

  Autor gra może na s 59?

  • Poradnik Plemiona pisze:

   No niestety nie gra ale może się skusi aby rozpocząć również na tym świecie swoją przygodę z plemionami 🙂
   No i nie zacznę raczej bo limit graczy już został osiągnięty 🙂

 3. Matioza pisze:

  Przyjąłem Twoją strategię na s59 i powiem że jestem zadowolony, acz kolwiek, u mnie nie sprawdziło się ta późna produkcja woja, gdyż nikt nie spodziewał sie że mając 1,5k pkt. już zaczną sąsiedzi wysyłać wojo, ale kilka razy wojo wycofałem i jakoś dąłem radę i nadal kontynuuję tą taktykę

  • Poradnik Plemiona pisze:

   Wiesz nigdy nie ma 100% skutecznej taktyki zawsze może pójść coś nie po naszej myśli 🙂 Taktyka tutaj opisana jest moim zdaniem najskuteczniejsza ale nie daje 100% gwarancji 🙂 Cieszę się że komentujecie moje wpisy i z chęcią przyjmę wszelkie uwagi 🙂 Ten poradnik jest dla was i dodatkowo może być przez was tworzony. Jeżeli macie pomysł na jakiś artykuł lub opis to wystarczy się tylko zalogować i możecie pisać artykuł który po zredagowaniu przeze mnie zostanie opublikowany 🙂 Oczywiście artykuł będzie firmowany loginem autora 🙂
   Pozdrawiam

 4. *Kleeberg* pisze:

  Dobry poradnik, stosowałem na 59 po tym jak zacząłem od nowa i były pozytywne efekty ;D

 5. Overlord pisze:

  Poradnik dobry, grałem wg. niego na s59. Zdobyłem tam 5 wiosek i posiadałem 30k punktów. Gdy na początku rozwinie się wysoko surowce, potem jest znacznie łatwiej – taka rada ode mnie. 😉

 6. misyogixd pisze:

  Poradnik średnich lotów. Najpierw budujemy surowce do 20 poziomu w między czasie spichlerz do odpowiadającego nam poziomu i ratusz na 10-15 w zupełności wystarczy. Później obserwujemy okolice, jak mamy wrogów którzy nam zagrażają budujemy surowce do 25 poziomu i inwestujemy w deffa lub offa jak ktoś umie robić kliny. Jeżeli nikt nam nie zagraża to budujemy surki na maxa, spichleż taki jai nam potrzebny ( w moim przypadku 23) Później mur na maxa i koszarki do 10 tak samo stajnie. 1000 zwiadu na inne wioski i off koniki i toporki. Przy 5 tys punktów idziemy powoli w kierunku pałacu. Przy około 6 tys punktów mamy pałac a przejmowanie wiosek przychodzi z łatwością. Jeżeli idzie atak bez katapult i bez szlachcica (łatwo sprawdzić po czasie) to wycofujemy wojska to i tak nic nie stracimy bo jest brak możliwości zrabowania surowców.

  P.S Uwielbiam takie światy i nie ze względu na brak czasu. Dla mnie każdy powinien mieć równe warunki rozwoju a później o wszystkim decyduje taktyka. Oczywiście najodpowiedniejszy jest dla mnie styl 2.0 Bez pierdół w stylu kościół, łucznicy, wioski koczownicze, monet itp.

 7. insono pisze:

  Poradnik wciąż na czasie ! 🙂
  Na plemiona wchodziłem raz na jakiś czas dobijałem niewielkiej ilości pkt. i zostawałem zjadany przez brak czasu na farmienie. Teraz przeniosłem się na s83 i stosuję Twoją taktykę ! Dzięki:)

 8. TheRajek pisze:

  A gdzie najlepiej zaczynać na takim świecie??
  Zaczynać ze wstępnym logowaniem czy poczekać i zacząć dzień lub dwa po starcie ??

 9. kubaj66 pisze:

  No chyba autor nie osiągnął nigdy nic więcej niż kilka wiosek na świecie bez farmienia, tak z krótka, jak robisz wojo przy poziomie eko 19 19 16 to ty się zesrasz, a nie coś ugrasz. Eko eko spichlerz i ratusz to jedyne co robisz na takim świecie na samym początku, jeszcze zadania trzeba porobić ale raczej to nie problem. Przykład, jak gość z eko na poziomie 27/27/25 wjedzie ci na wiochę z pół offem to ty robisz nobody cares bo ty już masz eko 30/30/29 i karetę, co przy dobrym zgraniu z współplemieńcami oferuje 2 łatwą wioskę, dopiero na poziomie eko 28/28/27 trzeba zacząć myśleć o wojsku, można zrobić se deffa i mieć wszystkich w dupie, albo offa u wszystkich łoić, a produkcja idzie błyskawicznie.
  Pozdrawiam
  Kubaj

 10. Maffcin pisze:

  Świetny poradnik! Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.